fbpx

w34a7999-2-1אביחי

מי אני ?- בתהליך אמיתי של צמיחה חשוב להתעורר לשאלות המהותיות ולבחון את התשובות האוטומטיות של מערכת האמונות שלנו תוך שאנו מוכנים לפרק אותה.

אני אדם רגיל בדיוק כמוך, שחקר את עצמו בשאלות של הזהות, המציאות והמשמעות של החיים בתהליך החיפוש הפנימי – מנקודות מבט משלימות של מדע ורוחניות – ומשתף אחרים כמדריך להתעוררות בדרך  הזאת של הגשמה עצמית. כך יצרתי את שיטת “מסע הנשמה” אותה אני מלמד כ-20 שנה ולפיה אני מציע לך כלים לחקור את הזהות שלך וללוות אותך בדרך לגילוי עצמי. הדרך הזאת מבוססת על מדיטציה וריפוי של חווית הנפרדות של הנשמה והמטרה שלה היא התעוררות התודעה האנושית.

 

 


 ביוגרפיה

נולדתי בישראל, חייתי  בספרד 20 שנה, בה פרסמתי שני ספרים,  וכעת אני חי בברזיל.  ההכשרה שלי רב גונית וכוללת מדע (מהנדס אלק’ – טכניון), ספרות (מסטר- אונ’ ת”א), מוסיקה (פסנתר, טמפורה, הרמוניום, תופים, קול), חקר ותרגול מסורות רוחניות שונות (יוגה, קבלה, סופיזם, בודהיזם וכו’) וניסיון רב בריפוי המבוסס על היותנו תודעה (נשימה, שחזור חוויות, קריאה תאית ועוד).  הגעתי לספרד בעקבות מלגה לדוקטוראט כחלק ממסע לגילוי לכיוון השורשים המשפחתיים, מסע שהגיע לשיאו בתהליך של גילוי והגשמה עצמית.

. . לקרוא עוד

להבנתי ההגשמה עצמית אינה מצב תודעה קונקרטי, אלא התעוררות של האדם לדרך שבה התודעה שלו מקרינה את עצמה בזמן ובמרחב במהלך מעגלי חיים רבים ובעיקר מנוחה טבעית במרכזה של זהותנו, ב”מקור” שהוא העצמי של כולנו והבית אמיתי שלנו.

בשנת 2012 פרסמתי את הספר הראשון, הדרך לעצמיות : מפתחות לההתעוררות של התודעה האנושית, הדן במשמעות של התעוררות התודעה האנושית בכל תחומי החיים -החיפוש הרוחני, מסורות רוחניות, כלים עכשוויים לצמיחה, יחסי אנוש, חינוך, פוליטיקה, ריפוי  – ועד נושאים כמו תקשור, חוצנים, קונספירציה וכו’ .

בסוף שנת 2016 פרסמתי את הספר השני, פני האלוהות: המסע מהאישיות להוויה, המספר את חווית ההתעוררות של אנשים רבים בכמה יבשות ומביא את התובנות החשובות של ההתעוררות אצל “נשמות וותיקות”. נכון לעכשיו אני מקדיש את זמני להרצאות, טיפולים פרטניים ובעיקר לרטריטים אינטנסיביים של מדיטציה וריפוי. ריטריטים אלה מציעים שילוב של תרגול מדיטציה ומגוון רחב של כלים לריפוי נשמתי, כדי לאפשר תהליך צמיחה ממוקד ויעיל בזמנים אינטנסיביים אלה של שינוי ואורח חיים דורשני.

 

 השראה

הדרך שלי החלה בשלב מוקדם בחיי, עוד בהיותי ילד, כשהסתכלתי מעלה, הבטתי בכוכבים ושאלתי את עצמי מהי המשמעות של החיים ולמה באתי לכאן. גדלתי סמוך לחוף הים בקריות והייתי טובל במים ועוצר את נשימתי בתנוחת הלוטוס במשך זמן רב ככל שיכולתי כדי פשוט להיות ולנוח מן הכאב הקיומי הזה.

. . לקרוא עוד

במסע שלי להגשמה עצמית קיבלתי השראה רבה מדמויות מפתח, צמתים בחיים ומסורות רוחניות שהייתי רוצה להזכיר כאן: העזיבה של החיים ה”מסודרים” בישראל לספרד כדי לחקור את השורשים המשפחתיים (וגם הנשמתיים – כך התברר לי) בעקבות מלגה לדוקטורט על גרסת הלאדינו של ספר הזוהר; סרטן השד של אחותי שסלל את דרכי להבנה של חשיבות הריפוי לצד המדיטציה והראה לי שמחלה יכולה להיות מורה רוחני גדול;  עבודה עם ג’ניפר מקנזי, מדיום בינלאומית , שממנה למדתי את אמנות הריפוי והתקשור; תרגול מטורף של שיטת המדיטציה של אנאדי (אז קריסטוף עזיז) כדרך להארה ש”מעבר למסורות רוחניות”; הדהוד עם פבלו דה לה איגלסיה, אדם שעמו חוויתי איך האלוהות היא ליבת הזהות שלנו, כשאנו נפתחים לחוות את המקור בתוכנו ואת החסד כאיכות שמלווה את הבריאה; כתביהם ודמויותיהם של רמאנה מהארשי ואננדה מאי מה, שבהם פגשתי במהלך טיול משפחתי בהודו,  ותמיד משרים עלי חמלה וענווה; אבל אולי יותר מכל החניכה של הירקהאן באבג’י,  בזמן מדיטציה במערה שלו בהרי ההימלאיה, שבעקבותיה אני מקדיש את מפעל החיים שלי להתעוררות התודעה האנושית.

יש רשימה ארוכה של מורים נוספים מן הרוחניות, המדע , המוסיקה והספרות, שבלעדיהם לא הייתי יכול לכתוב מילים אלו ואני אסיר תודה להם, אך לא אוכל להזכיר כאן. כיום המדריכים שלי הם עצים והרים, בעלי חיים וצמחים, אשתי והילדים, חברים, תלמידים וכל היצורים במציאות היחסית הזאת, שבה גם אתם גם כלולים. אני מזמין אתכם להיות חלק ממשפחה זו של התעוררות התודעה על פני כדור הארץ.